Zásady ochrany osobných údajov

Základné údaje o ochrane osobných údajov

Kto sme?

Adresa našej webovej stránky je: https://www.slobodnaeuropa.eu.

Sociálne siete

Samozrejme nás nájdeš aj na sociálnych sieťach. Naše oficiálne profily na sociálnych sieťach:

Komentáre – aké osobné údaje získavame a prečo ich zbierame?

Na to aby si mohol pridať komentár vyžadujeme prihlásenie do tvojho účtu. Dôvodom je najmä ochrana pred spamom a zníženie množstva ukladaných dát o používateľoch, ktorí sa rozhodnú pridať komentár.

Ak sa rozhodneš pridať ku ktorémukoľvek článku svoj komentár tak sa v našich systémoch uloží IP adresa z ktorej si príspevok pridal a tiež niektoré ďalšie informácie ako napríklad údaje o prehliadači, ktorý si použil. Tieto údaje však využívame výhradne a len na ochranu pred spamom. Žiadne tvoje údaje nezdieľame s treťou stranou.

Tvoje údaje máš vždy pod kontrolou a kedykoľvek nás môžeš požiadať o výpis tvojich komentárov, ktoré si na stránke zanechal. O výpis môžeš požiadať priamo cez nastavenia v tvojom účte.

Ak sa rozhodneš pridať komentár môžeme vytvoriť anonymizovaný reťazec z tvojej mailovej adresy. Anonymizovaný reťazec vytvorený z tvojej mailovej adresy (nazývaný aj hash) môže byť poskytnutý službe Gravatar pre overenie, či ju používaš. Po schválení tvojho komentára bude tvoja profilová fotografia verejne zobrazená spolu s obsahom tvojho komentára.

Automattic

Zásady ochrany osobných údajov služieb od Automattic nájdeš na stránke prevádzkovateľa.

Ak si neželáš použitie tvojej fotky môžeš si do svojho profilu nahrať fotku, ktorá sa bude zobrazovať namiesto tej použitej v službe Gravatar. Vlastnú fotku si môžeš nahrať po prihlásení sa do svojho profilu. Ak sa rozhodneš nahrať vlastnú fotku priamo vo svojom profile môžeš ju vo svojom profile aj upravovať a meniť.

Multimédiá – aké osobné údaje získavame a prečo ich zbierame?

Pri nahrávaní obrázkov na webovú stránku by si sa mal vyhnúť nahrávaniu obrázkov s EXIF GPS údajmi o polohe. Návštevníci webu môžu stiahnuť a zobraziť akýkoľvek údaje o polohe z obrázkov.

Ak sa rozhodneš nahrať akékoľvek obrázky maj na pamäti nastavenie súkromia tvojho účtu. Ak máš údaje o tvojom účte verejne dostupné budú verejne dostupné aj všetky tebou nahraté obrázky. Ak nechceš aby boli tvoje obrázky viditeľné nastav si svoj profil ako súkromný čo môžeš urobiť priamo v nastavení tvojho profilu.

Ak si zmenil nastavenie tvojho profilu môžu sa údaje z neho naďalej zobrazovať vo výsledkoch vyhľadávania niektorými službami (ako napríklad Google, Bing a podobne) a to aj niekoľko mesiacov po tom čo si sa rozhodol svoj profil nastaviť ako súkromný alebo si zmenil nastavenie multimédií.

Kontaktné formuláre – aké osobné údaje získavame a prečo ich zbierame?

Ak nás kontaktuješ prostredníctvom kontaktného formulára sú všetky údaje vyplnené vo formulároch automaticky ukladané na server a posielané na spracovanie formou mailu. Preto v kontaktných formulároch prosím nikdy neposielaj dôverné informácie.

Údaje vyplnené vo formulároch použijeme iba na účel, na ktorý boli poskytnuté a nebudú posunuté žiadnej tretej strane. Údaje môže spracovať tretia strana iba v prípade ak sa týkajú služieb, ktoré neposkytujeme priamo, ale o ich poskytovanie sa stará tretia strana.

Súčasťou informácií, ktoré sa ukladajú pri odoslaní kontaktného formulára môžu byť údaje o tvojej IP adrese, o tvojom prehliadači a poskytovateľovi internetových služieb. Tieto údaje sa používame na rozlíšenie jednotlivých používateľov. V prípade ak si vyplnil kontaktný formulár ako prihlásený môžu byť súčasťou uložených údajov aj údaje tvojho účtu.

Čo ak som sa rozhodol vytvoriť si účet na SlobodnaEuropa.eu?

Ak sa rozhodneš využívať niektoré ďalšie služby portálu SlobodnaEuropa.eu ako je napríklad pridanie vlastných článkov či vytvorenie užívateľskej recenzie musíš si vytvoriť vlastný účet. Vytvorenie účtu je samozrejme bezplatné a natrvalo aj bude a rovnako bezplatné je samozrejme aj používanie účtu a natrvalo aj bude.

Pri vytvorení účtu požadujeme vyplnenie užívateľského mena, hesla, mailovej adresy a ďalších bezpečnostných prvkov. Bezpečnostné prvky slúžia na komunikáciu s našim helpdeskom v prípade ak sa napríklad nebudeš vedieť prihlásiť do svojho účtu alebo sa nebudeš vedieť dostať k obnovenému heslu.

Tvoj účet ti aktivujeme do 24 hodín od vytvorenia registrácie. O aktivácií tvojho účtu ťa budeme informovať mailom, ktorý si uviedol pri vytváraní účtu. Ak máme pochybnosti o tom, že účet vytvára ľudská bytosť (napríklad naše automatizované systémy vyhodnotia, že účet vytvára robot) pošleme ti mailom aktivačnú linku. Až po potvrdení registrácie cez aktivačný link sa budeš môcť prihlásiť do svojho účtu.

Prečo chceme tvoju mailovú adresu?

Tvoj mail použijeme na overenie tvojej identity a tiež ako potvrdenie, že sa neregistroval robot. Prepáč občas sa to stáva a tomu sa samozrejme chceme vyhnúť. Nemáme nič proti robotom a umelej inteligencii no portál SlobodnaEuropa.eu je primárne pre živé a mysliace bytosti.

Nemusíš mať obavu na tvoj mail ti nebudeme posielať žiadne informácie bez tvojho súhlasu. S členmi komunikujeme cez súkromné správy, ktoré nájdeš priamo vo svojom profile.

Občas ti môžeme poslať mail, ktorý ťa bude informovať napríklad o tom, že ti niekto poslal správu alebo ťa spomenul vo svojom statuse. Tieto maily sú generované automaticky a máš nad nimi plnú kontrolu. Kedykoľvek ich môžeš všetky vypnúť a v tom prípade od nás nebudeš dostávať žiadne maily.

Našim členom neposielame žiadny newsletter takže jeho nastavenie ani nemusíš hľadať.

Na tvoj mail môžeme poslať bezpečnostné informácie o tvojom účte. Tieto informácie ti pošleme aj v prípade ak si si zrušil zasielanie všetkých informačných mailov o aktivitách. Ide napríklad o informácie o podozrivých aktivitách na tvojom účte. Napríklad ak máme pochybnosti o tom, že si sa prihlásil do svojho účtu. Používame automatické systémy, ktoré nám pomáhajú odhaliť podozrivé aktivity na účte a vtedy ťa o takej aktivite budeme informovať mailom.

Aké informácie vám musím ešte poskytnúť?

Žiadne. Od našich členov nevyžadujeme žiadne zbytočné informácie. Samozrejme vo svojom profile nájdeš možnosť vyplniť aj ďalšie informácie avšak či ich vyplníš alebo nie je na tebe.

Ak sa rozhodneš akékoľvek informácie vyplniť máš možnosť hneď pri ich vyplnení zmeniť viditeľnosť tak ako uznáš za vhodné.

Ako nastaviť viditeľnosť profilu?

Všetky polia tvojho profilu môžeš prispôsobovať po stránke viditeľnosti. Môžeš tak nastaviť či majú byť jednotlivé polia viditeľné alebo nie.

Hneď po registrácii je viditeľné len pole „prezývka“. Toto polo ostáva viditeľné vždy a nie je možné zmeniť jeho viditeľnosť pre ostatných.

Všetky ostatné polia sú pri registrácii nastavené viditeľné „Iba ja“. To znamená, že tieto polia ak do nich čokoľvek vyplníš vidíš len ty a nik iný. Tieto polia ešte môžu vidieť administrátori portálu a oprávnené osoby.

Aké sú možnosti nastavenia viditeľnosti:

Každý

Ak nastavíš viditeľnosť ktoréhokoľvek poľa profilu na „Každý“ bude tento údaj viditeľný pre všetkých a to bez ohľadu na to či je alebo nie je registrovaným členom. Nezabudni, že ak si mal ktorékoľvek pole nastavené na túto hodnotu a neskôr ju akýmkoľvek spôsobom obmedzíš bude chvíľu trvať kým napríklad vyhľadávače ako Google, Bing a podobne takúto zmenu zaregistrujú.

Všetci členovia

Ak ktorékoľvek pole profilu nastavíš na túto hodnotu uvidia ho všetci členovia s vytvoreným účtom a po prihlásení sa do svojho účtu. Ak použiješ toto nastavenie nebudú jednotlivé polia profilu viditeľné napríklad pre vyhľadávače a neregistrovaných členov.

Tvoji priatelia

Ak chceš výraznejšie obmedziť dostupnosť údajov môžeš jednotlivé polia nastaviť ako viditeľné len pre tvojich priateľov. Ostatní registrovaní členovia alebo neregistrovaní návštevníci tieto údaje potom neuvidia.

Iba ja

Takto sú nastavené všetky polia priamo od nás. Znamená to, že okrem teba tieto údaje nikto iný neuvidí. Samozrejme môžeš kedykoľvek viditeľnosť zmeniť. Tieto údaje ešte môžu vidieť administrátori portálu SlobodnaEuropa.eu a oprávnené osoby.

Ako zmením nastavenia viditeľnosti profilu a mojich údajov?

Viditeľnosť jednotlivých polí môžeš nastaviť dvomi spôsobmi. Ak ktorékoľvek pole dodatočne vypĺňaš alebo meníš máš vždy možnosť upraviť jeho viditeľnosť. Nevyplnené polia sú v tomto prípade automaticky skryté.

Viditeľnosť však môžeš nastaviť aj rýchlejšie pre všetky polia profilu – stačí ísť do tvojho „Profilu“, potom do „Nastavení“ a nakoniec do „Zobrazenie profilu“. Tu vieš nastaviť zobrazenie všetkých polí profilu naraz.


Nakladanie s osobnými údajmi

Aké máme procesy pri úniku dát?

V prípade ak by sme mali čo i len podozrenie na únik dát okamžite informujeme o takomto úniku všetkých užívateľov, ktorých sa únik môže týkať. Rovnako informuje príslušné úrady o úniku dát, jeho rozsahu a dotknutých používateľoch.

Ani teraz ani v budúcnosti neukladáme priamo žiadne citlivé údaje ako sú údaje o tvojom bankovom účte, platobnej karte či iné citlivé údaje. Ak si využil možnosť nastavenia predplatného tak sa údaje o tvojej karte ani o tvojom bankovom účte neukladajú v našich systémoch. V našich systémoch ukladáme len údaj, ktorý nám pomôže potvrdiť obnovenie predplatného. Údaje o tvojej karte alebo účte sú uložené len u poskytovateľa služby platieb cez internet.

PayPal

Vyhlásenie o ochrane osobných údajov služby PayPal

PayPal

Právne záväzné zmluvy týkajúce sa Služieb PayPal

Prosíme nezabudni, že ak sa rozhodneš niektoré svoje osobné údaje označiť ako prístupné pre všetkých používateľov sú prístupné aj pre automatizované služby, ktoré ich môžu využiť a ukladať. Nemáme žiadny dosah na služby tretích strán, ktoré dokážu vyhodnocovať, ukladať a spájať verejne dostupné informácie v tvojom profile a kdekoľvek na stránke SlobodnaEuropa.eu.

Ani teraz ani v budúcnosti však tvoje údaje nebudeme využívať na reklamné služby a vyhodnocovať ich za účelom ich distribúcie, predaja alebo poskytovania akejkoľvek tretej strane.

Aké automatizované spracovanie alebo profilovanie robíme s údajmi používateľa?

Tvoje údaje nevyužívame na cielenie reklamy ani ich nijako nevyhodnocujeme pre reklamné účely. V rámci spracovania tvojich údajov môžeme vyhodnocovať údaje rovnakého charakteru ako je napríklad vek, miesto bydliska, využívaný smartfón a iné údaje, ktoré môžu byť pre určitú skupinu alebo časť našich používateľov totožné či podobné.

Takto získane údaje môžu byť použité najmä, no nie len na informovanie užívateľoch o možných priateľoch, ktorí využívajú sieť SlobodnaEuropa.eu alebo tiež na prispôsobenie obsahu portálu SlobodnaEuropa.eu.

Takto získané údaje však ani teraz ani v budúcnosti nevyužijeme na cielenie reklamy. Portál SlobodnaEuropa.eu zobrazuje reklamu zo služieb ako Google Adsense alebo Etarget a pri týchto službách nedokážeme priamo ovplyvniť spracovanie tvojich údajov. Priamo v týchto službách však môžeš zakázať alebo obmedziť spracovanie tvojich údajov.

Google

Postupy na obmedzenie a zmenu nastavenia zobrazovania reklám zo služby Google AdSense.

Etarget

Právne informácie a informácie o spracúvaní osobných údajov.

Ako obchodujeme s osobnými údajmi používateľov?

Nijako. Tvoje údaje sú tvoje. Tvoje osobné údaje neposkytujeme žiadnej tretej strane pokiaľ sa táto priamo nepodieľa na poskytovaní niektorej služby.

Ak niektorú zo služieb sprostredkuje akákoľvek tretia strana si o tom vždy zreteľne informovaný pred využitím takejto služby a musíš súhlasiť s podmienkami využitia takejto služby.

V prípade ak akákoľvek tretia strana vyžaduje prístup k tvojim údajom zváž či jej to chceš dovoliť a v akom rozsahu.

Prihlásenie cez SlobodnaEuropa.eu?

Na niektorých ďalších portáloch a webových službách sa môžeš prihlásiť pomocou tvojho účtu na SlobodnaEuropa.eu. Ak sa rozhodneš použiť prihlásenie pomocou účtu priatelia.online tak ti pre každú takúto službu vytvoríme anonymizovaný reťazec (hash účtu), ktorý ťa identifikuje.

Takáto tretia služba má však k dispozícii len hash účtu cez ktorý ťa overuje v našich systémoch. Tretím stranám tak neposkytujeme informácie o žiadnom tvojom osobnom údaje, ktorý si nám poskytol.

Hash účtu a tiež zoznam služieb pri ktorých si použil prihlásenie cez účet SlobodnaEuropa.eu nájdeš vo svojom účte. Nezabudni prosím, že ak sa rozhodneš niektorý hash účtu vymazať nebude ťa môcť tretia strana identifikovať a pravdepodobne stratíš prístup k údajom, ktoré si tretej strane poskytol.

Ako chránime tvoje údaje?

Tvoje diskrétne údaje ako je heslo sa do našich databáz ukladajú zaheslované a ani technická podpora ani akýkoľvek iní požívateľ k nim nemá prístup.

Ak stratíš svoje heslo môžeš samozrejme požiadať o jeho obnovu. Pôvodné heslo ti však nevieme opätovne poskytnúť keďže je zaheslované v našich systémoch.

Údaje ktoré si vyplnil v tvojom profile sú verejne prístupné ak si nezmenil nastavenie svojho účtu alebo nastavenie viditeľnosti jednotlivých údajov.

Z akých tretích strán získavame údaje?

Údaje s tretích strán získavame najmä z analytických nástrojov na monitorovanie využívania služieb alebo na vyhodnocovanie návštevnosti webu. Údaje z tretích strán však nespájame s údajmi v tvojom profile a účte.

Google

Právne informácie a informácie o spracúvaní osobných údajov v rámci služieb Google.

Ako dlho uchovávame tvoje údaje?

Pri pridávaní komentára, komentár a jeho meta údaje sú uchovávané oddelene. Vďaka tomu vieme automaticky rozpoznať a schváliť akékoľvek súvisiace komentáre bez toho, aby museli byť podržané na moderáciu.

Pre používateľov, ktorí sa zaregistrujú na našich webových stránkach (ak takí existujú), ukladáme aj osobné údaje, ktoré poskytujú, do ich užívateľského profilu. Všetci používatelia môžu kedykoľvek zobraziť, upraviť alebo odstrániť svoje osobné údaje (okrem zmeny používateľského). Správcovia webových stránok tiež môžu zobraziť a upraviť tieto informácie.

Aké práva máš nad svojimi údajmi?

Ak máš na tejto webovej stránke účet, alebo si tu pridal komentár, môžeš požiadať o export tvojich osobných údajov, ktoré o tebe ukladáme, vrátane údajov, ktoré si nám poskytol. Môžeš tak isto požiadať o vymazanie osobných údajov. To sa ale netýka údajov, ktoré o tebe musíme uchovávať z administratívnych, právnych alebo bezpečnostných dôvodov.

Tvoj report potom obsahuje všetky údaje, ktoré o tebe máme k dispozícii. Prosím nezabudni však, že niektoré údaje ako je napríklad prezývka alebo mail musíme mať uložené, inak ti nevieme poskytovať tvoj účet.

Môžem zmazať svoj účet?

Samozrejme vždy máš možnosť požiadať nás o vymazanie tvojho účtu. Nezabudni však, že tvoju aktivitu mohli zaznamenať napríklad vyhľadávače a aj napriek odstráneniu účtu budú tvoje údaje naďalej dostupné.

Z bezpečnostných dôvodov môžu nastať situácie kedy vymazanie tvojho účtu neumožníme. Je to napríklad v prípade ak nás o tvoje údaje požiadali policajné či iné orgány vrejnej moci, ktoré sú na to oprávnené. V súlade s týmito Zásadami ochrany osobných údajov však posudzujeme každú takúto žiadosť jednotlivo.

Kedy máme právo zablokovať tvoj účet?

Kedykoľvek. Tvoj účet môžeme zablokovať ak sme zaznamenali podozrivú aktivitu alebo v prípade ak sme zaznamenali, že si sa pokúšal pridávať nevhodný obsah.

Účet blokujeme aj pre podozrenie, že ide o robota alebo spamera. V tomto máme nekompromisný postup a už pri podozrení účet blokujeme.

Tvoj účet však môžeme zablokovať napríklad aj v prípade ak nás na tvoje nevhodné správanie niekto upozorní a naša podpora vyhodnotí tvoje správanie ako nezlučiteľné s dobrými mravmi či ako nezlučiteľné so zákonom a poručenie týchto Zásad ochrany osobných údajov.

Čo sa stane s mojimi údajmi ak ste mi zablokovali účet?

Ak si porušil tieto Zásady ochrany osobných údajov a rozhodli sme sa tvoj účet zablokovať tvoje údaje zostávajú po nejakú dobu uložené v našich systémoch ak by nás kontovala polícia alebo iné orgány verejnej moci oprávnené požadovať tvoje údaje.

Ak si myslíš, že sme tvoj účet zablokovali bezdôvodne máš samozrejme právo požiadať o jeho odblokovanie. Ak o odblokovanie nepožiadaš budú tvoje údaje zmazané z našich systémoch najskôr po uplynutí 90 dní. V našich systémoch ostane uložený len údaj o tvojej prezývke a mailovej adrese.

Sporný účet?

Ak sme zaznamenali nevhodnú či inak podozrivú aktivitu tak môžeme tvoj účet označiť ako sporný. V tom prípade sa údaje o tebe nezobrazujú medzi odporúčanými profilmi a ani vo výsledkoch vyhľadávania.

Ak sme tvoj účet označili ako sporný je to zrejme preto, že si pridával príspevky, ktorých vierohodnosť nie je možné overiť či si napríklad publikoval informácie v rozpore s dobrými mravmi.

Sporný účet pre teba znamená isté obmedzenia a môže nakoniec viesť aj k úplnému zablokovaniu a zmazaniu tvojho účtu. Nezabudni, že na SlobodnaEuropa.eu dbáme na dodržiavanie dobrých mravov a aj zákonov.

Kam posielame tvoje údaje?

Komentáre a ďalší obsah portálu SlobodnaEuropa.eu návštevníkov môžu byť kontrolované prostredníctvom automatizovanej služby na detekciu spamu. Tvoj obsah tak môžeme dočasne alebo trvalo blokovať pre podozrenie, že ide o spam alebo pre podozrenie, že si robot.

Ak tvoj obsah zablokujeme môžeš sa na nás obrátiť a ak dokážeš, že nejde o spam môžeme naše rozhodnutie prehodnotiť.


Naše kontaktné údaje

Ako nás môžeš kontaktovať?

Kontaktovať nás môžeš pomocou kontaktného formulára.

Kontaktovať nás však môžeš aj súkromnou správou poslanou užívateľovi HelpDesk alebo cez skupinu Pomoc a podpora. Takto nás môžeš kontaktovať iba v prípade, že máš u nás už svoj účet. Samozrejme kontaktovať nás môžeš aj na fóre podpory.

 

Napíšte nám

Kedykoľvek nás môžete kontaktovať prostredníctvom kontaktného formulára.

Pošlite SMS

Poslať nám môžete aj SMS na číslo
+421 940 642 323
(Spoplatnené ako bežná SMS)

Náš profil

Napísať nám môžete aj správu do nášho profilu @redakcia

Mail

A napísať nám môžete aj mail na portal@slbeu.eu.

Súbory cookies

Aké súbory cookies spracúvame?

Ak pridáš komentár na našej stránke, môžeš súhlasiť s uložením tvojho mena, mailovej adresy a webovej stránky do súborov cookies. Je to pre tvoje pohodlie, aby si sa nemusel opätovne prihlasovať pri pridávaní ďalšieho komentára. Tieto súbory cookies sú platné jeden rok.

Ak máš na našej webovej stránke účet a prihlásiš sa, uložíme dočasné súbory cookies na určenie toho, či tvoj prehliadač akceptuje súbory cookies. Tieto súbory cookies neobsahujú žiadne osobné údaje a sú zrušené pri zatvorení prehliadača.

Pri prihlásení nastavíme niekoľko súborov cookies, aby sme uložili tvoje prihlasovacie údaje a nastavenia zobrazenia. Prihlasovacie cookies sú platné dva dni a nastavenia zobrazenia jeden rok. Ak zvolíš možnosť „zapamätať“, tvoje prihlásenie bude platné dva týždne. Pri odhlásení sa z tvojho účtu sú súbory cookies odstránené.

Pri úprave alebo publikovaní článku budú vo tvojom prehliadači uložené dodatočné súbory cookies. Tieto súbory cookies neobsahujú žiadne osobné údaje a odkazujú iba na ID článku, ktorý si upravoval. Súbory sú platné 1 deň.

Vložený obsah z iných webových stránok

Články na tejto webovej stránke môžu obsahovať vložený obsah (napr. videá, obrázky, články a podobne). Vložený obsah z iných stránok sa chová rovnako, akoby návštevník navštívil inú webovú stránku.

Tieto webové stránky môžu o tebe zbierať osobné údaje, používať súbory cookies, vkladať treťo-stranné sledovanie a monitorovať tvoju interakciu s vloženým obsahom, vrátane sledovania tvojej interakcie s vloženým obsahom, ak na danej webovej stránke máš účet a si prihlásený.

Ako nastaviť cookies vo webových prehliadačoch?

Webové prehliadače (Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome a pod.) podporujú správu cookies. V rámci nastavení webového prehliadača môžeš jednotlivé cookies ručne vymazať, blokovať alebo úplne zakázať ich použitie, prípadne ich blokovať alebo povoliť len pre jednotlivé internetové stránky. V takom prípade však nemôžeme zaručiť, že si všetky oblasti našich stránok zachovajú určenú funkciu.

Návod pre blokovanie a vymazanie cookies z najčastejšie používaných prehliadačov:

Ak používaš iný internetový prehliadač, informuj sa prostredníctvom funkcie „Pomoc“ v tvojom internetovom prehliadači alebo u výrobcu softvéru o pokynoch ohľadne zamedzovania a vymazávania cookies.

Aké cookies na webových stránkach využívame?

Na ukladanie osobných nastavení

Pomáhajú nám identifikovať ťa ako unikátneho návštevníka, zapamätať si tvoje nastavenia zvolené pri poslednej návšteve, napríklad rozloženie obsahu na stránke, výber konkrétnej polohy alebo predvyplnenie tvojich prihlasovacích údajov.

Na vytváranie anonymných štatistických záznamov

Počas každej návštevy používajú naše webové stránky analytický software. Medzi tieto patria napríklad Google Analytics, WordPress.com a ďalšie analytické nástroje. Ukladajú anonymné štandardné cookies, aby sme vedeli akú máme návštevnosť stránok, dokázali analyzovať správanie návštevníkov a zistiť, aký obsah a informácie sú pre našich návštevníkov zaujímavé. Akékoľvek uložené analytické informácie sú anonymné a používané výlučne na vlastné technické a marketingové účely.

Na rozlíšenie anonymných a prihlásených návštevníkov

Naše webové stránky používajú súbory cookies, ktoré nám pomáhajú rozpoznať ťa buď ako anonymného alebo prihláseného návštevníka a zapamätať si tvoje voľby (napr. meno používateľa) a umožňujú využívať rozšírené, osobnejšie funkcie.

Tieto súbory cookies sa môžu použiť na zapamätanie zmien, ktoré si urobil v nastaveniach stránky (napr. veľkosť zobrazenia, poradie zobrazenia a pod.). Údaje, ktoré sa zhromažďujú prostredníctvom týchto cookies, sú anonymizované a nemôžu sledovať aktivity prehliadania na iných webových stránkach.

Na cielené zobrazovanie reklamy

Reklamné cookies umožňujú zobrazovať cielenú reklamu na našich webových stránkach na základe sledovania  správania a vyhľadávania na internete, a to vďaka identifikácii v nastavení prehliadača.

Tieto súbory cookies neidentifikujú konkrétnu osobu, ale nastavenia a preferencie anonymného používateľa konkrétneho počítača. Reklamné cookies sa používajú aj na vyhodnotenie efektívnosti konkrétnej reklamy a sledovanie počtu  používateľov, ktorých zaujala. Na zobrazovanie reklám a inzercie využívame reklamnú službu Google AdSense a Etarget.

Ako cookies tretích strán využívame?

Webové stránky priatelia.online využívajú službu Google Analytics a tiež nástroj WordPress.com na vyhodnocovanie aktivít a návštevnosti. Aby bolo možné prispôsobiť našu ponuku potrebám užívateľa, naša internetová stránka zhromažďuje, pomocou softvéru Google Analytics od spoločnosti Google dáta o používaní internetovej stránky, pričom sa využívajú cookies.

Zhromaždené dáta sa vyhodnocujú v anonymnej podobe, vo forme štatistík, za účelom skvalitnenia služieb. Na základe poverenia prevádzkovateľom tejto stránky Google použije tieto informácie, aby vyhodnotil používanie stránky, vystavil reporty o aktivitách na stránke a aby prevádzkovateľovi stránky poskytol ďalšie služby spojené s jej používaním.

Ukladaniu súborov cookies môžete zabrániť nastavením tvojho prehliadača. Zaznamenávaniu údajov cookies vzťahujúcich sa na tvoje používanie stránky môžete zabrániť aj nainštalovaním modulu prehliadača prostredníctvom nasledujúceho odkazu: na stránke Google. Vyhlásenie Google o ochrane údajov je zverejnené na na stránke Google.


Zmeny v týchto Zásadách ochrany osobných údajov

Kedy sme naposledy menili tieto Zásady ochrany osobných údajov?

18.8.2019 10:17 kedy vstúpili do platnosti tieto nové a aktualizované Zásady ochrany osobných údajov. Od tohto momentu sa na všetkých používateľov vzťahujú tieto aktualizované zásady.

Prečo ste menili tieto Zásady ochrany osobných údajov?

Zásady sme dopĺňali o nové a presnejšie informácie a tiež pridal nové ustanovenia, ktoré sa týkajú napríklad mazania účtu či možného blokovania účtu.

Spresnili sme tiež informácie, ktoré o tebe zbierame a ukladáme a tiež sme spresnili čo s tvojimi údajmi všetko robíme. Opravili sme aj niektoré preklepy, ktoré ste nám nahlásili.

Nemenili sme spôsob ani rozsah spracovania tvojich údajov. Aj naďalej tak platí napríklad to, že tvoje údaje nevyužívame na reklamné účely.

Čo ak s novými Zásadami ochrany osobných údajov nesúhlasím?

To nás samozrejme mrzí a máš možnosť zvážiť zrušenie tvojho účtu. Nezabudni však, že Zásady ochrany osobných údajov sme hlavne spresňovali nemenili sme rozsah a využitie tvojich údajov.